https://processwork.pl/wp-content/uploads/2016/07/H14.jpg?>

SZKOLENIA

Letnia Szkoła Psychologii Procesu - 18 edycja 24 czerwca – 18 lipca 2024 (4 tygodnie) Joanna Dulińska

Letnia Szkoła POP to okazja do intensywnej nauki psychologii procesu, pogłębionego rozwoju osobistego, nawiązania wyjątkowych relacji z pozostałymi uczestniczkami i uczestnikami i dobra zabawa.

Zajęcia przeznaczone są zarówno dla osób zajmujących się zawodowo pracą z ludźmi m.in.: psychologów, terapeutów, trenerów, nauczycieli, lekarzy psychiatrów oraz lekarzy pozostałych specjalności, pielęgniarek, pracowników socjalnych, animatorów kultury oraz studentów tych kierunków, jak i wszystkich którzy pragną pogłębić wiedzę o sobie samych, nauczyć się jak otworzyć się na własne doświadczenia, zaufać im i lepiej je rozumieć, poznać sposoby radzenia sobie z codziennymi trudnościami.

Zajęcia będą miały charakter warsztatowy. Oznacza to, że przedstawiana na zajęciach teoria będzie sprawdzana w praktyce przez uczestników zajęć. Każda i każdy uczestniczka i uczestnik będzie miała szansę na pracę nad sobą i wejście w osobiste doświadczenie w/w obszarach jak i przetestowanie w praktyce narzędzi przedstawionych w trakcie zajęć. Wymaga to otwartości i gotowości do zajęcia się własnymi trudnościami i ograniczeniami ale też otwartość i gotowość do poświęcenia uwagi trudnościom innych osób.

Zajęcia prowadzone będą w grupie 8-16 osobowej.

Program Zajęć

 • Moduł 1. Wprowadzenie do pracy z procesem

Psychologia procesu to wyjątkowa metoda psychoterapeutyczna, która oferuje narzędzia pracy na trzech poziomach doświadczania rzeczywistości. Pierwszy z nich to tzw. Uzgodniona Rzeczywistość czyli najbardziej realny, obiektywny wymiar naszego doświadczania otaczającego świata. Na tym poziomie skupiamy się na określonych strategiach rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji. Drugi poziom to wymiar Snu – subiektywne doświadczanie rzeczywistości związane z naszymi osobistymi doświadczeniami. Na tym poziomie badamy jak nasze osobiste sny, wcześniejsze przeżycia, ograniczenia, pragnienia etc. wpływają na możliwości radzenia sobie z trudnościami, przez jaki osobisty filtr patrzymy na otaczający nas świat. Trzeci poziom to poziom Śnienia. To obszar kontaktu z naszym najgłębszym ja, esencją, intuicją.

 • Moduł 2. Praca ze snami

Poznamy narzędzia pracy ze snami używanymi w psychologii procesu. Nauczymy się jak pracować z aktualnymi snami, snem z dzieciństwa który pozwoli nam poznać nasz mit życiowy, poszukamy sennych doświadczeń które przeżywamy w ciągu dnia. Poznamy też zjawisko „zaśnienia” czyli jak nasze sny wpływają na osoby z którymi jesteśmy w relacjach.

 • Moduł 3. Praca z ciałem i ruchem

„Sny żyją w naszym ciele” twierdzi Arnold Mindell twórca metody. Poznamy narzędzia pracy z ciałem : w programie praca z krótkotrwałymi i chronicznymi symptomami, głęboka praca z ciałem, związek symptomów cielesnych z relacjami.

 • Moduł 4. Praca z relacjami

W psychologii procesu relacje zajmują szczególne miejsce. Oczekiwania i tęsknoty dotyczące relacji, konflikty i kłopoty w relacjach, relacje romantyczne i rodzinne, relacje z dziećmi i rodzicami – na to wszystko znajdzie się miejsce na naszym kursie i poznamy ciekawe i skuteczne metody pracy z tymi zagadnieniami.

Termin

24 czerwca – 18 lipca 2024 (4 tygodnia); poniedziałki – czwartki od 10:00 do 18:00 z przerwą obiadową.

Cena

Cena zajęć wynosi 3950 zł, pod warunkiem wpłacenia zaliczki w wysokości 1500 zł do dnia 5 czerwca 2024 r. Po tym terminie koszt wynosi 4250 zł.
Zaliczka nie nie podlega zwrotowi.

Miejsce

Ośrodek Psychoterapeutyczno-Szkoleniowy POZA CENTRUM
ul. Gdańska 2 m. 77,
Warszawa
Zastrzegam sobie możliwość zmiany miejsca.

Uprawnienia i Certyfikaty

Po ukończeniu Letniej Szkoły POP uczestnicy otrzymują zaświadczenie uwzględniające ilość godzin oraz tematykę szkolenia. Zaświadczenie nie uprawnia do prowadzenia psychoterapii ani nauczania psychologii zorientowanej na proces. Istnieje możliwość kontynuacji szkolenia w ramach Programu Licencyjnego IPP, celem uzyskania Licencji Psychoterapeutycznej i Trenerskiej.

 

Letnią Szkołę prowadzi:

Joanna Dulińska

Jestem psycholożką, superwizorką, psychoterapeutką i nauczycielką psychologii procesu, współzałożycielką Instytutu Psychologii Procesu i Ośrodka Poza Centrum. Od ponad 20 lat prowadzę zajęcia z zakresu psychologii procesu, warsztaty rozwoju osobistego, szkolenia w zakresie negocjacji, mediacji, komunikacji interpersonalnej, podejmowania decyzji grupowych, przywództwa, planowania społecznego, organizacji zespołów ludzkich, superwizje dla terapeutów, terapię indywidualną, par, rodzin, grupową. Zapraszam serdecznie na kurs, z radością podzielę się z Wami moją wiedzą i pasją związaną z psychologią procesu – moim zdaniem – niezwykle ciekawą i inspirującą metodą terapeutyczną.

Chcesz sprawdzić, czy to coś dla Ciebie? Umów się na rozmowę albo po prostu zadzwoń.

Zainteresowane osoby zapraszam do wypełnienia formularza zgłoszeniowego: https://forms.gle/DWxjnE5jcxeU3LUB8. Będę się kontaktować z Wami mailowo w celu umówienia się na spotkanie kwalifikacyjno-informacyjne on-line, na platformie Zoom.
W razie pytań, zapraszam do kontaktu: jdulinska@pozacentrum.pl

lub 502521021

Wojownik na Ścieżce Serca 18-22 września 2024 Staniszów Joanna Dulińska i Michał Duda

CERTYFIKATY: PSYCHOTERAPEUTY, COACHA, MEDIATORA, FACYLITATORA

Tzw. Szaman 1

Program zajęć:

 • powołanie /jak to się stało, że pracujesz lub chcesz pracować z ludźmi/ i mit zawodowy;
 • „dobroczyńca” terapeuty, sny i niezwykłe spotkania;
 • intuicje, przeczucia, nastroje w pracy z ludźmi, wizje i fantazje, a „widzenie”;
 • pozostawianie historii osobistej;
 • myśliwy i druga uwaga;
 • percepcja terapeuty – szamanizm, a procesy poznawcze;
 • wojownik i sprzymierzeniec; wykorzystanie sprzymierzeńca w pracy terapeutycznej;
 • świadome śnienie – kto to jest sobowtór i co ma wspólnego z pracą z ludźmi ;
 • praca z fantomami;
 • czterej wrogowie człowieka wiedzy;
 • moc osobista, a poczucie własnej ważności i ranga w pracy z ludźmi;
 • „ścieżka serca”
 • „spacer śmierci” – rola i udział społeczności w „stawaniu się człowiekiem wiedzy”
 • znaczenie pracy terapeutycznej, poczucie sensu i bezsensu w pracy, a problem zatrzymania świata.

Warsztat stanowi integralną część Dwuletniego Studium Psychologii Procesu metodą Arnolda Mindella; jest  także pomyślany jako forma integracji osób studiujących pracę z procesem.

Prowadzący: Joanna Dulińska i Michał Duda

Termin: 18-22 września 2024, zajęcia rozpoczynają się 18.09 (Środa) o godz. 11.00. Zakończenia warsztatu 22.09 (niedziela) po południu

Miejsce: Austeria Staniszów

Koszt:

Konto: Fundacja Instytut Psychologii Procesu
65 1140 2004 0000 3302 7942 5394
w tytule: Dwuletnie studium POP – warsztat wakacyjny

Koszty pobytu:

Informacje o zakwaterowaniu – Agnieszka Rygiel 575 829 888

Koszt mieszkania i wyżywienia nie wchodzi w cenę warsztatu , płatne na miejscu w pensjonacie. /Bardzo prosimy nie wpłacać na konto Fundacji IPP/

Warsztat odbędzie się jeśli zgłosi się min 15 osób :)

Kontakt: Michał Duda; tel.: +48 502 616 396, e-mail: ipp@processwork.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Dwuletnie Studium Psychologii Procesu (dwudziesta piąta edycja) Od października 2024 - Warszawa, Trójmiasto, Bydgoszcz, Łódź, Katowice, Poznań, Wrocław - Joanna Dulińska, Anna Gabryjelska Basiuk, Zbigniew Miłuński, Małgorzata Szczepańska, Grzegorz Szczepański, Elżbieta Schroeder, Grzegorz Zieliński, Kinga Merchel, Magdalena Kowalska, Marzena Borowczak, Joanna Caffo, Maciej Gendek

CERTYFIKAT PSYCHOTERAPEUTY POP     CERTYFIKAT FACYLITATORA POP   CERTYFIKAT MEDIATORA POP    CERTYFIKAT COACHA POP
Dwuletnie Studium Psychologii Procesu (dwudziesta piąta edycja)
Dwuletnie Studium obejmuje:
 • – 18 warsztatów weekendowych (252 godziny)
 • – ćwiczenia (54 godziny)
 • – psychoterapia szkoleniowa (36 godzin)
 • – 5-cio dniowy warsztat wakacyjny (32 godziny)
Zapraszamy:
Osoby zajmujące się zawodowo pomaganiem i pracą z ludźmi: psychologów, psychoterapeutów, coachów, mediatorów, konsultantów, trenerów, lekarzy psychiatrów, lekarzy innych specjalności, pielęgniarki, terapeutów zajęciowych, nauczycieli, wychowawców, animatorów kultury, pracowników socjalnych, studentów tych specjalności, a także osoby zainteresowane własnym rozwojem.
Rozmowa kwalifikacyjna:
O przyjęciu do Studium decyduje obowiązkowa rozmowa kwalifikacyjna. Jej celem jest sprawdzenie motywacji, oczekiwań oraz możliwości spełnienia wymagań Dwuletniego Studium POP. Rozmowa ma także odpowiedzieć na wszystkie pytania i wątpliwości związane z Dwuletnim Studium POP.
Uczestnicząc w studium:
 • Nauczysz się nowej, skutecznej metody pracy z ludźmi, w krótkim czasie poznasz pełne spektrum zastosowań pracy z procesem i dzięki temu będziesz w stanie pracować z szerokim zakresem problemów w terapii, caochingu, mediacjach lub facylitacji.
 • Dowiesz się jak korzystać ze swojego wewnętrznego doświadczenia, aby stać się bardziej uważną, wrażliwą, dynamiczną i twórczą osobą, nauczysz się rozpoznawać swoje mocne strony i swój własny styl pracy z ludźmi, zyskasz wiele nowych, a jednocześnie sprawdzonych, użytecznych narzędzi psychologicznych i będziesz mogła/mógł je praktykować pod superwizją prowadzących i wiele, wiele więcej…
 • Studium przygotowuje do egzaminów wstępnych Szkolenia Dyplomowego Programu Licencyjnego Instytutu Psychologii Procesu uprawniających do prowadzenia psychoterapii i pracy z grupami pod superwizją dyplomowanego nauczyciela psychologii procesu oraz w wyniku dalszych studiów do uzyskania Certyfikatu Psychoterapeuty POP.
 • Studium przygotowuje także do egzaminów wstępnych do dalszych szkoleń specjalizacyjnych na ścieżce coachingowej, mediacyjnej i facylitatorskiej. Osoby, które zainteresowane są zdobyciem uprawnień do prowadzenia psychoterapii albo coachingu, mediacji lub facylitacji pod superwizją muszą dodatkowo przejść nabór do Programu Licencyjnego IPP.
Szczegółowa procedura naboru opisana jest w Regulaminie Programu Licencyjnego oraz uchwałach Rady Programu dostępnych na stronie IPP
Koszt:
Opłata za miesiąc nauki wynosi 450 zł (zajęcia weekendowi i ćwiczenia) – płatne za trzy miesiące z góry, czyli 1350 zł; plus od 260 do 400 zł (2 obowiązkowe sesje terapeutyczne w miesiącu) – płatne co miesiąc bezpośrednio u terapeuty (cena różna w zależności od terapeuty); plus opłata za warsztat wakacyjny 1200 zł oraz seminarium teoretyczne 840 zł. Ceny nieznacznie mogą ulec zmianie w przyszłości.
Pierwszą ratę w wysokości 1350 zł należy wpłacić najpóźniej do 10 października 2024 (kolejne do 10 stycznia 2025 i 10 kwietnia 2025). Prosimy przynieść dowód wpłaty na pierwsze zajęcia. Prosimy o dokonywanie wpłat dopiero po odbyciu rozmowy kwalifikacyjnej.
Zaświadczenia:
Po ukończeniu Dwuletniego Studium POP uczestnicy otrzymują zaświadczenie Instytutu Psychologii Procesu z wyszczególnieniem wymiaru godzin i tematyki zajęć. Zaświadczenie uzyskuje się po spełnieniu wszystkich wymagań, do których należą: uczestnictwo w warsztatach i ćwiczeniach (istnieje możliwość odrobienia zajęć z kolejnym rokiem), uczestnictwo w seminarium teoretycznym, uczestnictwo w wyjeździe wakacyjnym oraz odbycie 36 godzin sesji szkoleniowych.
Istnieje możliwość kontynuowania szkolenia w Instytucie w celu uzyskania międzynarodowej Licencji Psychoterapeutycznej i Trenerskiej wydawanej przez IPP.
Prosimy mieć jednak na uwadze fakt, że uczestnictwo w Dwuletnim Studium Psychologii Procesu nie jest tożsame z uczestnictwem w Programie Licencyjnym IPP. Tak więc, aby całe Dwuletnie Studium POP mogło być zaliczone do wymagań Programu Licencyjnego należy najpóźniej do końca grudnia w roku rozpoczęcia Studium zostać przyjętym do programu. Po tym terminie, zajęcia i sesje terapeutyczne w ramach Dwuletniego Studium liczyć się będą do wymagań Programu Licencyjnego dopiero od momentu przyjęcia do Programu
(a nie wstecz)
Seminarium teoretyczne:
Poświęcone prezentacji podstawowych założeń i metod pracy różnych podejść psychoterapeutycznych m.in.: psychodynamiczne, poznawczo-behaworalne, systemowe, humanistyczno-egzystencjalne, a także zjawisk typowych dla relacji terapeutycznej: np.: kontrakt, opór, przeniesienie, przeciwprzeniesienie. Osoby, które uczestniczą tylko w Dwuletnim Studium i nie zamierzają być studentami Programu Licencyjnego IPP nie muszą uczestniczyć w seminarium teoretycznym.
Informacje na temat seminarium: Małgorzata Szczepańska: 694 847 511, mszczepanska@nowewzorce.pl
Ramowy program zajęć:
Warsztaty weekendowe: sobota od 10.00 do 18.00, niedziela od 10.00 do 16.00

1 ROK

1 zjazd –  Wprowadzenie do pracy z procesem
2 zjazd –  Praca z progiem – czyli co nas ogranicza
3 zjazd –  Praca ze snami – sny a proces śnienia
4 zjazd –  Praca ze snami – sen z dzieciństwa
5 zjazd –  Praca z symptomami fizycznymi
6 zjazd –  Praca z ciałem
7 zjazd –  Relacje – komunikacja, projekcje, zaśnienia
8 zjazd –  Relacje – sny relacyjne i mit relacji
9 zjazd –  Relacje – praca z rodziną

 

2 ROK
10 – Praca z uzależnieniami
11 – Krytyk – wróg czy nauczyciel?
12 – Odmienne stany świadomości
13 – Praca z transem i osobami w śpiączce
14 – Praca wewnętrzna
15 – Twórczość
16 – Praca z nadużyciami
17 – Praca z grupą
18 – Zagadnienia społeczne
Informacje o zajęciach w poszczególnych miastach:
WARSZAWA
Prowadzący: Joanna Dulińska, Anna Gabryjelska-Basiuk, Zbigniew Miłuński, Małgorzata Szczepańska, Grzegorz Szczepański, Grzegorz Zieliński
Terminy: 
19-20 października 2024 – Wprowadzenie do pracy z procesem
16-17 listopada 2024 – Praca z progiem – czyli co nas ogranicza
14-15 grudnia 2023 – Praca ze snami – sny a proces śnienia
18-19 stycznia 2025 – Praca ze snami – sen z dzieciństwa
15-16 lutego 2025 – Praca z symptomami fizycznymi
15-16 marca 2025 – Praca z ciałem
12-13 kwietnia 2025 – Relacje – komunikacja, projekcje, zaśnienia
17-18 maja 2025 – Relacje – sny relacyjne i mit relacji
21-22 czerwca 2025 – Relacje – praca z rodziną
Ćwiczenia: Zajęcia trwają od 18:15 do 21:00 w wybrane czwartki (każdy pierwszy czwartek po zajęciach weekendowych)
Miejsce: Ośrodek Psychoterapeutyczno – Szkoleniowy POZA CENTRUM, Warszawa, Al. Ujazdowskie 16 m. 58
Informacje, kontakt do organizatorów, umówienie się na rozmowę kwalifikacyjną:

Magdalena Karkoszka t. 608 156 103, karkoszka.magdalena@gmail.com

Agnieszka Grądek t. 880 66 33 11, agnieszkagradek@gmail.com

Aleksandra Wapniarz t. 517 616 011, aleksandra.wapniarz@gmail.com

Edyta Wojciechowska t. 602 231 878, edyta@edyta.org.pl

Katarzyna Jażdżewska t. 660762307, kjazdzewska@op.pl

Hanna Zaleska t. 792767480, hzaleska@st.swps.edu.pl

TRÓJMIASTO
Prowadzący:
Małgorzata Szczepańska
Marzena Borowczak
STUDIUM w TRÓJMIEŚCIE
 
Terminy I rok: 
26-27 października 2024 – Wprowadzenie do pracy z procesem
23-24 listopada 2024 – Praca z progiem – czyli co nas ogranicza
14-15 grudnia 2024 – Praca ze snami – sny a proces śnienia
25-26 stycznia 2025 – Praca ze snami – sen z dzieciństwa
15-16 lutego 2025 – Praca z symptomami fizycznymi
8-9 marca 2025 – Praca z ciałem
29-30 marca 2025 – Relacje – komunikacja, projekcje, zaśnienia
10-11 maja 2025 – Relacje – sny relacyjne i mit relacji
14-15 czerwca 2025 – Relacje – praca z rodziną
Ćwiczenia: Terminy podamy na pierwszym zjeździe
Informacje, kontakt do organizatorów, umówienie się na rozmowę kwalifikacyjną:
Małgorzata Szczepańska: tel. 694 847 511, e-mail: mszczepanska@nowewzorce.pl;
Aktualne informacje na stronie FB: https://www.facebook.com/ipp.trojmiasto

 

 —
KATOWICE
Prowadzący: Elżbieta Schroeder, Grzegorz Szczepański

Terminy I rok:

26-27 października 2024 – Wprowadzenie do pracy z procesem
16-17 listopada 2024 – Praca z progiem – czyli co nas ogranicza
14-15 grudnia 2024 – Praca ze snami – sny a proces śnienia
18-19 stycznia 2025 – Praca ze snami – sen z dzieciństwa
15-16 lutego 2025 – Praca z symptomami fizycznymi
15-16 marca 2025 – Praca z ciałem
12-13 kwietnia 2025 – Relacje – komunikacja, projekcje, zaśnienia
17-18 maja 2025 – Relacje – sny relacyjne i mit relacji
21-22 czerwca 2025 – Relacje – praca z rodziną
aktualne informacje o terminach podane są na stronie – www.facebook.com/pop.slask/

Informacje, kontakt do organizatorów, umówienie się na rozmowę kwalifikacyjną:

Elżbieta Schroeder, tel. 501 740 089, mail: ela@psychoterapia-pop.pl
Grzegorz Szczepański – mail: gszczepanski@nowewzorce.pl
Agata Brzóska-Struzik – tel. 690 939 008, mail: biuro@polerozwoju.pl
Katarzyna Lessmann-Czardybon – tel. 601 543 545, mail: katarzyna.lessmann@gmail.com

ŁÓDŹ
Prowadząca: Anna Gabryjelska-Basiuk, Elżbieta Schroeder
Terminy I rok:

26-27 października 2024 – Wprowadzenie do pracy z procesem
16-17 listopada 2024 – Praca z progiem – czyli co nas ogranicza
14-15 grudnia 2024 – Praca ze snami – sny a proces śnienia
18-19 stycznia 2025 – Praca ze snami – sen z dzieciństwa
15-16 lutego 2025 – Praca z symptomami fizycznymi
15-16 marca 2025 – Praca z ciałem
12-13 kwietnia 2025 – Relacje – komunikacja, projekcje, zaśnienia
17-18 maja 2025 – Relacje – sny relacyjne i mit relacji
21-22 czerwca 2025 – Relacje – praca z rodziną

Aktualne informacje o terminach na stronie FB Psychologia Procesu w Łodzi- https://www.facebook.com/Psychologia-Procesu-w-%C5%81odzi-200031666710019

Informacje, kontakt do organizatorów, umówienie się na rozmowę kwalifikacyjną:

Justyna Wiślicka, tel. 690 646 061, mail: info@teraz-i-tu.pl
WROCŁAW
Prowadzący:Kinga Merchel, Grzegorz Szczepański
Terminy:
1 rok

26-27 października 2024 – Wprowadzenie do pracy z procesem
23-24 listopada 2024 – Praca z progiem – czyli co nas ogranicza
14-15 grudnia 2024 – Praca ze snami – sny a proces śnienia
18-19 stycznia 2025 – Praca ze snami – sen z dzieciństwa
15-16 lutego 2025 – Praca z symptomami fizycznymi
15-16 marca 2025 – Praca z ciałem
12-13 kwietnia 2025 – Relacje – komunikacja, projekcje, zaśnienia
17-18 maja 2025 – Relacje – sny relacyjne i mit relacji
14-15 czerwca 2025 – Relacje – praca z rodziną

Informacje, kontakt do organizatorów, umówienie się na rozmowę kwalifikacyjną:

Anna Bereźnicka – tel. 883 605 502, mail: bereznickaanna@gmail.com

Rita Mari Schaeper – tel. 530 728 959, mail: rita.schaeper@gmail.com

BYDGOSZCZ
Prowadząca: Magdalena Kowalska
Terminy I rok:

19-20 października 2024 – Wprowadzenie do pracy z procesem
16-17 listopada 2024 – Praca z progiem – czyli co nas ogranicza
14-15 grudnia 2024 – Praca ze snami – sny a proces śnienia
18-19 stycznia 2025 – Praca ze snami – sen z dzieciństwa
15-16 lutego 2025 – Praca z symptomami fizycznymi
15-16 marca 2025 – Praca z ciałem
26-27 kwietnia 2025 – Relacje – komunikacja, projekcje, zaśnienia
31 maja – 1 czerwca 2025 – Relacje – sny relacyjne i mit relacji
14-15 czerwca 2025 – Relacje – praca z rodziną

Informacje, kontakt do organizatorów, umówienie się na rozmowę kwalifikacyjną:

Magdalena Kowalska, tel: 501 341 496, mkowalska.psychoterapia@gmail.com
POZNAŃ
Prowadzący: Joanna Caffo, Maciej Gendek
Terminy I rok:

26-27 października 2024 – Wprowadzenie do pracy z procesem
16-17 listopada 2024 – Praca z progiem – czyli co nas ogranicza
7-8 grudnia 2024 – Praca ze snami – sny a proces śnienia
11-12 stycznia 2025 – Praca ze snami – sen z dzieciństwa
8-9 lutego 2025 – Praca z symptomami fizycznymi
8-9 marca 2025 – Praca z ciałem
5-6 kwietnia 2025 – Relacje – komunikacja, projekcje, zaśnienia
10-11 maja 2025 – Relacje – sny relacyjne i mit relacji
14-15 czerwca 2025 – Relacje – praca z rodziną

Informacje, kontakt do organizatorów, umówienie się na rozmowę kwalifikacyjną:

Joanna Caffo joannacaffo@gmail.com lub WhatsApp 0033 650 94 70 14

Maciej Gendek macgendek@gmail.com lub 0048 692 88 90 10

Roczny Kurs Coachingu POP od października 2023 Elżbieta Schroeder

CERTYFIKAT COACHA POP

Zapraszamy do wzięcia udziału w trzeciej edycji Rocznego Kursu Coachingu zorientowanego na proces.

Ta metoda coachingu została opracowana przez Joannę Dulińską i Michała Dudę.

Warunki wstępne

Aby uczestniczyć w kursie należy ukończyć kurs podstawowy (Dwuletnie Szkolenie POP lub Letnią Szkołę POP + drugi rok dwuletniego szkolenia) oraz zdać egzaminy do szkolenia dyplomowego lub egzaminy dopuszczające do ścieżek specjalizacyjnych IPP, czyli 6 egzaminów z zakresu podstawowych informacji nt. psychologii procesu:

 1. Filozofia i teoria POP,
 2. Praca w kanale słuchowym i wizualnym w POP,
 3. Praca w kanale propriocepcji i ruchu w POP,
 4. Praca z relacją w POP,
 5. Praca ze światem w POP
 6. Praca Wewnętrzna.

Kurs ma charakter teoretyczny i praktyczny. Podczas kursu korzystamy z wiedzy i umiejętności nabytych w szkoleniu podstawowym POP. Stąd konieczność egzaminów wstępnych.

Przebieg szkolenia

Kurs obejmuje zajęcia grupowe: 1 dzień szkoleniowy, 1 raz w miesiącu od października 2023 do czerwca 2024 – soboty w godz. 10-18 – łącznie 9 dni szkoleniowych. Zajęcia będą miały charakter warsztatowy, będą zawierały elementy wykładu, ćwiczeń oraz sesji informacji zwrotnych w oparciu o superwizję.

W trakcie zajęć nauczymy się w jaki sposób podstawowy schemat coachingu tj: ocena aktualnej sytuacji klienta, określanie możliwości i wyznaczanie celów; praca ze zmianą; ocena efektów zmiany można realizować przy pomocy narzędzi POP.

Bardzo ważnym elementem kursu będzie: relacja coach – klient jako fundament zmiany; rozumienie i adekwatne wykorzystywanie oraz integracja trzech poziomów rzeczywistości; ko-kreacja łącząca dwie perspektywy – processmind i uzgodnioną rzeczywistość; praca z aktywnym urzeczywistnianiem procesu na poziomie UR; praca z dokonywaniem zmian na różnych poziomach rzeczywistości.

Samodzielne przeprowadzenie sesji coachingowych: Pierwsze 3 miesiące 1 sesja w miesiącu z uczestnikiem kursu ok. 1,5 godz w miesiącu. Od 3-9 miesiąca trwania zajęć 1 sesja w miesiącu z uczestnikiem kursu ok. 1,5 godz w miesiącu oraz dodatkowa sesja w miesiącu z osobą spoza grupy i spoza POP ok. 1,5 godz. w miesiącu.

Sesje coachingowe będą rejestrowane na video.

Po ukończeniu szkolenia i zdaniu egzaminu praktycznego i po przeprowadzeniu 150 godzin coachingu uczestnicy otrzymują certyfikat uprawniający do prowadzenia coachingu metodą POP pod superwizją i zostają wpisane na listę coachów IPP. Dla dyplomowanych processworkerów wpisanie na listę coachów oznacza możliwość korzystania z superwizji według własnej oceny.

Koszt zajęć:

 • 9 dni szkoleniowych: 3000 zł (płatność całości do 10 października 2023) lub 3400 zł (płatność w dwóch ratach; 1 rata do 10 października 2023, 2 rata do 28 lutego 2024) lub 3600 zł (płatność w 3 ratach: 1 rata do 10 października, 2 rata do 10 stycznia, 3 rata do 10 kwietnia).
 • Superwizja indywidualna prowadzonych w ramach kursu sesji coachingowych – 1 godz. w miesiącu (terminy do uzgodnienia z superwizorami. Koszt 1 godz. superwizji: 200 zł.
 • Sesja egzaminacyjna kończąca kurs: koszt 200 zł

Kontakt:

Elżbieta Schroeder; tel.: +48 501 740 089, e-mail: ela@psychoterapia-pop.pl

Serdecznie zapraszamy : )

Superwizja Grupowa 14-15 października 2023, 11-12 listopada 2023, 9-10 grudnia 2023, 13-14 stycznia 2024, 10-11 lutego 2024, 2-3 marca 2024, 6-7 kwietnia 2024, 4-5 maja 2024, 8-9 czerwca 2024 / Warszawa / Joanna Dulińska

CERTYFIKAT PSYCHOTERAPEUTY

 

Obowiązkowe szkolenie dla Studentów Szkolenia Dyplomowego

 

Naszym celem jest stworzenie warunków umożliwiających pracę z własnymi progami na jakie natrafiamy pracując z klientami, odkrywanie i rozwijanie własnego stylu terapeutycznego, doskonalenie posiadanych i nabywanie nowych umiejętności i odkrywanie metaumiejętności.
Uczestnicy będą pracowali na środku w roli klienta i terapeuty z pomocą i pod superwizją prowadzących.

Terminy: 14-15 października 2023, 11-12 listopada 2023, 9-10 grudnia 2023, 13-14 stycznia 2024, 10-11 lutego 2024, 2-3 marca 2024, 6-7 kwietnia 2024, 4-5 maja 2024, 8-9 czerwca 2024

Miejsce: Warszawa

Informacje: Joanna Dulińska 502 521 021

Klasa Dyplomowa 7-8 października 2023 (praca wewnętrzna), 4-5 listopada 2023 (symptom), 2-3 grudnia 2023 (sen), 13-14 stycznia 2024 (para), 3-4 lutego 2024 (konflikt w relacji własnej), 9-10 marca 2024 (konflikt z osobą z niższą rangą), 6-7 kwietnia 2024 (proces grupowy), 11-12 maja 2024 (odmienne stany), 8-9 czerwca 2024 (etyka) Joanna Dulińska, Anna Gabryjelska Basiuk, Zbigniew Miłuński, Małgorzata Szczepańska, Grzegorz Szczepański, Grzegorz Zieliński

CERTYFIKAT PSYCHOTERAPEUTY POP
Zajęcia przygotowujące do egzaminów dyplomowych. Grupa zamknięta dla zakwalifikowanych studentów IPP.

 

Informacje: Joanna Dulińska 502 521 021

 

Terminy:

7-8 października 2023 (praca wewnętrzna), 4-5 listopada 2023 (symptom), 2-3 grudnia 2023 (sen), 13-14 stycznia 2024 (para), 3-4 lutego 2024 (konflikt w relacji własnej), 9-10 marca 2024 (konflikt z osobą z niższą rangą), 6-7 kwietnia 2024 (proces grupowy), 11-12 maja 2024 (odmienne stany), 8-9 czerwca 2024 (etyka)

Progowisko w WARSZAWIE – Praktyka psychoterapeutyczna z elementami psychopatologii dla początkujących 11-12 listopada 2023, 13-14 stycznia 2024, 10-11 lutego 2024, 16-17 marca 2024 Elżbieta Schroeder, Zbigniew Miłuński, Małgorzata Szczepańska, Grzegorz Szczepański, Anna Gabryjelska-Basiuk

CERTYFIKAT PSYCHOTERAPEUTY
Zajęcia dla studentów szkolenia podstawowego ścieżki psychoterapeutycznej. Celem zajęć jest praca z progiem na rolę psychoterapeuty oraz opanowanie przez studentów podstaw psychopatologii. Na tym etapie zwrócimy szczególną uwagę na praktyczne wykorzystywanie teorii by przygotowywać się do pracy z klientami. Poszczególne zajęcia będą poświęcone określonym zaburzeniom (ICD, DSM), przypomnimy sposób podejścia POP-u i omówimy możliwe narzędzia i sposoby pracy by sprawdzić je potem w praktyce w pracy na środku.
Grupa zamknięta, min. 8 osób. – Zapisy tylko na cały cykl. (Chyba, że ktoś odrabia zajęcia z poprzednich lat)
Terminy Progowiska:
11-12 listopada 2023, 13-14 stycznia 2024, 10-11 lutego 2024, 16-17 marca 2024

Informacje:
Grzegorz Szczepański – 696 576 385, gszczepanski@nowewzorce.pl

Seminarium z teorii - zjawiska w psychoterapii 8-10 grudnia 2023 (przez Zoom) Małgorzata Szczepańska

CERTYFIKAT PSYCHOTERAPEUTY

Seminarium z teorii – zjawiska w psychoterapii

Zajęcia będą dotyczyły zjawisk w psychoterapii, takich jak, opór, przeniesienie, fazy rozwoju grupy, będą też zagadnienia etyczne i etyka mediów społecznościowych.

Informacje i zapisy: Małgorzata Szczepańska, 694847511, mszczepanska@nowewzorce.pl

Koszt zajęć: 280 zł // Opłaty prosimy wpłacać na konto:
Usługi Psychologiczne i Psychoterapeutyczne Małgorzata Szczepańska;
Al. Komisji Edukacji Narodowej 15 m.138, 02-792 Warszawa
Numer konta: 64 1140 2004 0000 3502 5119 4628;
z dopiskiem: „Teoria, Imię i Nazwisko uczestnika”

Miejsce: zdalnie przez Zoom

Zajęcia odbywają się w następujących godzinach: piątek:18.00-21.00, sobota: 10.00-19.00, niedziela:10.00-18.00.

Zajęcia te są obowiązkowe dla wszystkich studentów IPP, będących na ścieżce psychoterapeutycznej. Osoby, które są zwolnione z uczestnictwa w zajęciach ( bo np. Posiadają wpis w indeksie ze studiów o kursie/wykładzie nt. różnych szkół terapeutycznych i nt. zjawisk w psychoterapii ) proszę także o kontakt w sprawie zaliczenia seminarium.

Seminarium z teorii - szkoły psychoterapeutyczne cz.1 1-3 marca 2024 ( przez Zoom) Małgorzata Szczepańska

CERTYFIKAT PSYCHOTERAPEUTY

Seminarium z teorii – szkoły psychoterapeutyczne cz.1

Tematy poruszane to m.in.: Freud i psychoanaliza, Jung, teorie relacji z obiektem, podejście egzystencjalne i humanistyczne ( Frankl, Laing), psychodrama, analiza transakcyjna.

Informacje i zapisy: Małgorzata Szczepańska, tel: 694 847 511, mszczepanska@nowewzorce.pl

Koszt zajęć: 280 zł // Opłaty prosimy wpłacać na konto:
Usługi Psychologiczne i Psychoterapeutyczne Małgorzata Szczepańska;
Al. Komisji Edukacji Narodowej 15 m.138, 02-792 Warszawa
Numer konta: 64 1140 2004 0000 3502 5119 4628;
z dopiskiem: „Teoria, Imię i Nazwisko uczestnika”

Miejsce: Zajęcia odbywają się zdalnie przez Zoom

Zajęcia odbywają się w następujących godzinach: piątek:18.00-21.00, sobota: 10.00-19.00, niedziela:10.00-18.00.
Zajęcia te są obowiązkowe dla wszystkich studentów IPP, będących na ścieżce psychoterapeutycznej. Osoby, które są zwolnione z uczestnictwa w zajęciach ( bo np. Posiadają wpis w indeksie ze studiów o kursie/wykładzie nt. różnych szkół terapeutycznych i nt. zjawisk w psychoterapii ) proszę także o kontakt w sprawie zaliczenia seminarium.

Seminarium z teorii - szkoły psychoterapeutyczne cz.2 21-23 czerwca 2024 (przez Zoom) Grzegorz Szczepański

CERTYFIKAT PSYCHOTERAPEUTY

Seminarium z teorii – szkoły psychoterapeutyczne cz.2

Tematy to min.: terapia tańcem, praca z ciałem: Lowen, Reich, szkoły systemowe terapii rodzin, Gestalt, NLP, terapia behawioralna, terapia poznawcza

Terminy: piątek: 18.00-21.00, sobota: 10.00-19.00, niedziela:10.00-18.00

Miejsce: zdalnie przez Zoom

Cena: 280 zł Opłaty prosimy wpłacać na konto:
Psychoterapia i szkolenia Grzegorz Szczepański;
Al. Komisji Edukacji Narodowej 15/138, 02-722 Warszawa;
mBank, nr konta: 90 1140 2004 0000 3502 6708 6058;
z dopiskiem: „Teoria, Imię i Nazwisko uczestnika”

Kontakt: Grzegorz Szczepański, tel. 696 576 385, mail: gszczepanski@NoweWzorce.pl

Zajęcia te są obowiązkowe dla studentów ścieżki psychoterapeutycznej. Osoby, które są zwolnione z uczestnictwa w zajęciach ( bo np. posiadają wpis w indeksie ze studiów o kursie/wykładzie nt. różnych szkół terapeutycznych i nt. zjawisk w psychoterapii ) proszę także o kontakt w sprawie zaliczenia seminarium.

Polityka Relacji - Roczny Kurs Mediacji Zorientowanej na Proces Joanna Dulińska, Michał Duda

Polityka Relacji – Roczny Kurs Mediacji Zorientowanej na Proces
CERTYFIKAT MEDIATORA POP – po spełnieniu wymogów ścieżki specjalizacyjnej

Warunki wstępne /dotyczy uzyskania certyfikatu/

Aby uczestniczyć w kursie należy ukończyć kurs podstawowy (Dwuletnie Szkolenie POP lub Letnią Szkołę POP + drugi rok dwuletniego szkolenia) oraz zdać egzaminy do szkolenia dyplomowego lub egzaminy dopuszczające do ścieżek specjalizacyjnych IPP, czyli 6 egzaminów z zakresu podstawowych informacji nt. psychologii procesu:

 1. Filozofia i teoria POP,
 2. Praca w kanale słuchowym i wizualnym w POP,
 3. Praca w kanale propriocepcji i ruchu w POP,
 4. Praca z relacją w POP,
 5. Praca ze światem w POP
 6. Praca Wewnętrzna.

Kurs ma charakter teoretyczny i praktyczny. Podczas kursu korzystamy z wiedzy i umiejętności nabytych w szkoleniu podstawowym POP. Stąd konieczność egzaminów wstępnych.

Przebieg szkolenia

Program studium tworzy

cykl warsztatów dotyczących kluczowych dla relacji zagadnień: rangi, siły, konfliktu, komunikacji, podejmowania decyzji i działań,

cykl zajęć Laboratorium Video poświęconych analizie sesji pracy z konfliktem  oraz

mediacje szkoleniowe prowadzone przez uczestników pod superwizją.

Któż z nas nie doświadczył kłótni, sporów, zmagań, rywalizacji, współzawodnictwa, wrogości, otwartej lub zakulisowej walki w relacjach osobistych i zawodowych. Doświadczenia te mają różne przyczyny i różnorodny przebieg: od nagłych spięć i wybuchów po długotrwałe, wyczerpujące, wieloletnie waśnie, które skutecznie wiążą energię, blokują komunikację i rozwój. Czasami konflikty relacyjne przestają mieć znaczenie wyłącznie osobiste, zataczają coraz szersze kręgi i wpływają na funkcjonowanie rodzin, grup i organizacji przynosząc bardzo wymierne straty. Umiejętność rozwiązywania konfliktów niezależnie czy prowadzi do współpracy, rozkwitu, twórczości czy rozpadu relacji i podziału może służyć wspólnemu dobru.

Zaproponujemy podejście do konfliktu oparte na koncepcji „głębokiej demokracji”, która zakłada ważność wszystkich stanowisk i współczucie dla każdej ze stron. Nasze doświadczenie uczy, że w konflikcie wszyscy mają rację, choć nikt nie ma jej na wyłączność. Obok skutecznych narzędzi pracy z konfliktem skupimy się na metodach zwiększania świadomości w relacjach. Są to narzędzia służące zmianie, uwalniające od poczucia bezsilności, bólu i stagnacji, może przywracać nadzieję, poczucie sensu, budzić twórczą energię, przywracać relacji jej naturalny rytm, przepływ, równowagę i wewnętrzną siłę. W ten sposób możemy tworzyć dobre i wspierające środowisko, w którym na nowo możliwa staje się wspólne działanie, zaufanie i bliskość.

W trakcie warsztatów poruszymy następujące zagadnienia:

– Rozwiązywanie konfliktów: metody, fazy pracy z konfliktem. strategie i procedury.
– Mediacje Zorientowane na Proces
– Komunikacja niewerbalna w konflikcie
– Znaczenie emocji i dystansu, eskalacji i deeskalacji konfliktu.
– Konflikt a role w relacjach.
– Trudni partnerzy i współpracownicy.
– Granice w relacjach: wolność i niezależność, a wymagania i zaangażowanie.
– Polityka relacji i związków: konsekwencje różnic przekonań, wartości i ideałów w relacji uwzględnianie różnic kulturowych, religijnych, klasowych, rasowych, wykształcenia, płci, orientacji seksualnej, stanu zdrowia.
– Znaczenie rangi i hierarchii w procedurach podejmowania decyzji i pracy z konfliktem.
– Praca z zakończeniem współpracy rozstaniem, rozwodem, podziałem.
– Konflikty w relacjach, a konflikty w świecie.
– Konflikt interesów, walka o władzę, siła, przemoc i wojna w relacji.
– Uwodzenie i manipulacja w relacjach vs. Asertywność.
– Mitologia relacji i konfliktu: zemsta, sprawiedliwość, moralne prawa i rachunki krzywd.

Zapraszamy wszystkich, którzy na co dzień zajmują relacjami, psychologów, psychoterapeutów, pedagogów, mediatorów i negocjatorów, konsultantów, trenerów, pracowników działów szkoleniowych firm, osoby zawodowo kierujące organizacjami lub zespołami zadaniowymi, liderów i pracowników organizacji pozarządowych, działaczy społecznych, samorządowych, animatorów życia społecznego, studentów wyższych lat psychologii, nauk społecznych, pedagogiki, zarządzania itp., osoby zainteresowane problemami relacji międzyludzkich.

Terminy:

Warsztaty – sobota 10.00 – 18.00 – 26.10.19; 23.11.19; 21.12.19; 25.01.20; 15.02.20; 21.03.20; 18.04.20; 30.05.20; 20.06.20

Laboratorium Video – niedziela 10 – 13.30 – 27.10.19; 24.11.19; 22.12.19; 26.01.20; 16.02.20; 22.03.20; 19.04.20; 31.05.20; 21.06.20

Miejsce: Ośrodek Psychoterapeutyczno – Szkoleniowy POZA CENTRUM, Warszawa, Al. Ujazdowskie 16 m.58

Ceny:

Warsztaty i Laboratorium Video 2500 zł płatne w trzech ratach: 1000 zł do 10 października 2019 r., 750 zł do 10 stycznia 2020 r. i 750 zł do 10 kwietnia 2020 r. Opłaty prosimy kierować na konto Instytutu

Usługi Psychologiczne i Psychoterapeutyczne Michał Duda

66 1090 2851 0000 0001 0013 4060

Superwizja indywidualna prowadzonych w ramach kursu sesji mediacyjnych – 1 godz. w miesiącu (terminy do uzgodnienia z superwizorami. Koszt 1 godz. superwizji: 150 zł.

Osoby wpłacające prosimy o kontakt telefoniczny. Przyjmujemy wyłącznie zapisy na cały cykl zajęć. Rezygnacja w trakcie roku szkoleniowego nie zwalnia z opłaty za całość szkolenia. Po 10 października 2019 opłaty nie będą zwracane.

Informacje i zapisy: tel. kom. 502 521 021 – Joanna Dulińska

Roczny Kurs Coachingu Zespołów i Liderów metodą POP Joanna Dulińska; Michał Duda

CERTYFIKAT COACHA POP

Zapraszamy do wizięcia udziału w trzeciej edycji Rocznego Kursu Coachingu metodą POP.

Warunki wstępne

Aby uczestniczyć w kursie należy ukończyć kurs podstawowy (Dwuletnie Szkolenie POP lub Letnią Szkołę POP + drugi rok dwuletniego szkolenia) oraz zdać egzaminy do szkolenia dyplomowego lub egzaminy dopuszczające do ścieżek specjalizacyjnych IPP, czyli 6 egzaminów z zakresu podstawowych informacji nt. psychologii procesu:

 1. Filozofia i teoria POP,
 2. Praca w kanale słuchowym i wizualnym w POP,
 3. Praca w kanale propriocepcji i ruchu w POP,
 4. Praca z relacją w POP,
 5. Praca ze światem w POP
 6. Praca Wewnętrzna.

Kurs ma charakter teoretyczny i praktyczny. Podczas kursu korzystamy z wiedzy i umiejętności nabytych w szkoleniu podstawowym POP. Stąd konieczność egzaminów wstępnych.

Przebieg szkolenia

Kurs obejmuje zajęcia grupowe: 1 dzień szkoleniowy, 1 raz w miesiącu od października do czerwca – soboty w godz. 10-18 – łącznie 9 dni szkoleniowych. Zajęcia będą miały charakter warsztatowy, będą zawierały elementy wykładu, ćwiczeń oraz sesji informacji zwrotnych w oparciu o superwizję.

Pierwsza edycja szkolenia oferuje eksperymentalny, autorski program coachingowy dla zespołów i ich liderów oparty na typowych elementach pracy z zespołem jak: budowanie zespołu wokół wspólnego celu, typologie zespołowe, wizje, strategie, fazy rozwoju, zarządzanie projektem, tożsamość zespołu, współpraca, hierarchia, relacje w zespole, praca z konfliktem, pod-zespoły, zasoby, delegowanie zadań – realizowane w oparciu o metodologię pracy POP, w kontakcie z trzema wymiarami rzeczywistości i wykorzystaniem coachingu jako metody facylitacji zespołu w procesie realizacji zadań i osiągania jego celów.

Terminy: sobota lub niedziela raz w miesiącu

Kontakt: Michał Duda; tel.: +48 502 616 396, e-mail: ipp@processwork.pl

Serdecznie zapraszamy : )

Roczny Kurs Facylitacji i Pracy z Organizacjami "Taniec z Olbrzymem" Joanna Dulińska; Michał Duda

CERTYFIKAT FACYLITATORA POP

Warunki wstępne  /dotyczy uzyskania certyfikatu/

Aby uczestniczyć w kursie należy ukończyć kurs podstawowy (Dwuletnie Szkolenie POP lub Letnią Szkołę POP + drugi rok dwuletniego szkolenia) oraz zdać egzaminy do szkolenia dyplomowego lub egzaminy dopuszczające do ścieżek specjalizacyjnych IPP, czyli 6 egzaminów z zakresu podstawowych informacji nt. psychologii procesu:

 1. Filozofia i teoria POP,
 2. Praca w kanale słuchowym i wizualnym w POP,
 3. Praca w kanale propriocepcji i ruchu w POP,
 4. Praca z relacją w POP,
 5. Praca ze światem w POP
 6. Praca Wewnętrzna.

Kurs ma charakter teoretyczny i praktyczny. Podczas kursu korzystamy z wiedzy i umiejętności nabytych w szkoleniu podstawowym POP. Stąd konieczność egzaminów wstępnych.

Przebieg Szkolenia

Program studium tworzy

cykl warsztatów dotyczących kluczowych dla relacji zagadnień: rangi, siły, konfliktu, komunikacji, podejmowania decyzji i działań,

cykl zajęć Laboratorium Video poświęconych analizie procesu grupowego  oraz

– procesy grupowe prowadzone przez uczestników pod superwizją.

W trakcie zajęć przedstawimy nowoczesne, oparte o perspektywę „ukrytego porządku” i „głębokiej demokracji” metody psychologicznej pracy z grupami i organizacjami obejmujące:

 • facylitację procesów grupowych, organizację i prowadzenie „otwartego forum”
 • etapy rozwoju grup i organizacji oraz rozwoju jednostki w organizacji,
 • świadome przywództwo,
 • psychologię przedstawicieli mniejszości i większości w grupie,
 • wpływ rang i przywilejów społecznych na dynamikę procesów grupowych,
 • pracę z krytyką w grupie, pracę z konfliktem,
 • pracę z przemocą, nadużywaniem władzy i nadużyciami instytucjonalnymi oraz terroryzmem w grupie,
 • relacje przeniesieniowe pomiędzy uczestnikami grup, a terapeutami, trenerami i liderami grup,
 • nowe spojrzenie na klasyczne umiejętności wykorzystywane w pracy z grupą wywodzące się z obszaru: komunikacji interpersonalnej (także niewerbalnej), teorii ról grupowych, treningu asertywności, mediacji, podejmowania decyzji, budowania zespołu.

 

Zaproponujemy także metody pracy nad własnym rozwojem, m.in. w obszarze otwartości wobec różnych stanowisk w grupie, radzenia sobie z własnymi uprzedzeniami, świadomości posiadanej i używanej siły, stawiania granic oraz radzenia sobie ze stresem.

 

Uczestnicząc w studium:

 • nauczysz się jak efektywnie prowadzić małe i duże grupy ludzi o zróżnicowanej strukturze w sposób, który ich uwzględnia i wzmacnia
 • dowiesz się jak prowadząc treningi i szkolenia uwzględniać dynamikę grupową, oraz brać pod uwagę indywidualną psychologiczną sytuacje uczestnika
 • będziesz w stanie w twórczy sposób pracować z różnymi, często będącymi w konflikcie, tendencjami w ramach twojej grupy lub organizacji
 • poznasz metody wykorzystania konfliktu dla wypracowania lepszych, cieszących się szerszym poparciem, sposobów realizowania celów grupy czy organizacji
 • zrozumiesz jak motywować tych, których prowadzisz do przyjęcia zmiany i działania w jej kierunku
 • nauczysz się lepiej sobie radzić z prowadzeniem grupy w sytuacji chaosu lub w innych gorących momentach
 • dowiesz się jak korzystać ze swojego wewnętrznego doświadczenia, aby stać się bardziej wrażliwym, dynamicznym i twórczym mediatorem, facylitatorem, liderem
 • poznasz swoje mocne strony i swój własny styl prowadzenia grupy, będziesz lepiej radzić sobie ze stresem
 • zyskasz wiele nowych, sprawdzonych, użytecznych narzędzi psychologicznych i będziesz mogła/mógł je praktykować pod superwizją prowadzących.

 

Zapraszamy psychologów i psychoterapeutów pracujących z grupami, konsultantów, trenerów, pracowników działów szkoleniowych firm, osoby zawodowo kierujące organizacjami lub zespołami zadaniowymi, liderów i pracowników organizacji pozarządowych, działaczy społecznych, samorządowych, animatorów życia społecznego, studentów wyższych lat psychologii, nauk społecznych, zarządzania, osoby zainteresowane problemami organizacji i ludzi, którzy je tworzą.

 

Terminy: 

Warsztaty – sobota 10.00 – 18.00

Laboratorium Video – niedziela 10 – 13.30

Miejsce: Ośrodek Psychoterapeutyczno – Szkoleniowy Poza Centrum, Warszawa, Al. Ujazdowskie 16 m. 58

Informacje i zapisy: tel. 502 521 021- Joanna Dulińska

ŚCIEŻKI SPECJALIZACYJNE

MEDIACJE

SONY DSC

COACHING

DSC00642

FACYLITACJA

SONY DSC

Umów się na rozmowę rekrutacyjną

Imię

Nazwisko

Telefon kontaktowy

Adres E-mail

Interesuje mnie Dwuletnie Studium w następującym mieście: (zaznacz przynajmniej 1 miasto)
WARSZAWA SZCZECIN TRÓJMIASTO WROCŁAW KRAKÓW ŁÓDŹ 

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przeprowadzenia rozmowy rekrutacyjnej przez Fundację Instytut Psychologii Procesu zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L nr 119, str. 1).